info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Tenisoví šampioni! Kdo vyhrál nejvíce titulů na okruhu ATP World Tour?

Přidal Tenisový šampion    2. 12. 2017    Zajímavosti     

Tenisoví šampioni! Kdo vyhrál nejvíce titulů na okruhu ATP World Tour?
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Tenisová sezona skončila a drtivá většina tenistů si užívá zasloužený odpočinek nebo se pomalu připravují na sezonu následující. Nyní je tedy ideální čas k bilancování. Kdo vyhrál nejvíce titulů ve dvouhře?


Nejvíce titulů získal v letošním kalendářním roce švýcarský tenista Roger Federer se ziskem 7 titulů. Na druhém místě se umístila světová mužská jednička Rafael Nadal. Španělský tenista vybojoval 6 titulů. Na třetím místě skončil Alexander Zverev díky 5 titulům na okruhu ATP World Tour. O čtvrté až páté místo se dělí vítěz Turnaje mistrů z Londýna Grigor Dimitrov a Jo-Wilfried Tsonga. Tito tenisté si vystříleli na tenisových kurtech čtyři tituly. Na šestém až sedmém místě skončil Jack Sock a Lucas Pouille - oba získali tři tituly.

Z českých tenistů se letos šampionem na nejvyšším tenisovém okruhu nestal nikdo. Pouze ve čtyřhrách uspěl Roman Jebavý a Jiří Veselý. Oba tenisté uspěli jako společný pár na turnaji v Istanbulu. Později zvítězil Roman Jebavý ještě na turnaji v Petrohradě se svým deblovým parťákem Middelkoopem.

Zdroj: vlastní

Foto: Marianne Bevis | CC BY-ND