info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Snový návrat! Federer získal osmnáctý grandslamový titul!

Přidal Tenisový šampion    29. 01. 2017    Zahraniční

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Švýcarský tenista Roger Federer se po půlroční pauze vrátil tím nejlepším možným způsobem. Na svém prvním oficiálním ATP turnaji a rovnou té nejvyšší kategorie získal titul z Australian Open.

Švýcar nehrál od loňského Wimbledonu a vrátil se až letos na začátku nové sezony. Před Australian Open se zúčastnil pouze Hopmanova poháru ve smíšených týmech po dvou hráčích.

Ve velkém finále Australian Open se střetl s antukovým králem Rafaelem Nadalem, který rovněž předčasně ukončil loňskou sezonu kvůli obnoveným problémům se zápěstím a vrátil se až na konci prosince v tenisové exhibici.

Dnešní zápas, jenž se odehrál Rod Laver aréně byl velmi vyrovnaný. Rafael Nadal dokázal po prvním prohraném setu Rogera Federera dotáhnout ziskem druhém. Poté ovšem opět ztratil set. Ve čtvrtém setu Rafael Nadal znovu zabojoval a srovnal na 2:2. Rozhodnout tak musel až pátý set, který získal švýcarský tenista.

Zápas skončil po téměř čtyř hodinách velké bitvy s výsledkem 6:4, 3:6, 6:1, 3:6 a 6:3. Touto výhrou se Roger Federer vrací zpátky do top10 v žebříčku ATP World Tour.

Zdroj: vlastní