info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Roland Garros 2018: Minimálně pět českých tenistek si zahraje druhé kolo!

Přidal Tenisový šampion    28. 05. 2018    Domácí     

Roland Garros 2018: Minimálně pět českých tenistek si zahraje druhé kolo!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Na včerejší výhru Barbory Strýcové dnes navázaly další čtyři české tenistky. Petra Kvitová, Kateřina Siniaková, Karolína Plíšková i Lucie Šafářová postoupily do druhého kola!


Nejcennější vítězství zaznamenala Kateřina Siniaková, která si v prvním kole Roland Garros vyšlápla na Victorii Azarenkovou. Bývalou světovou jedničku a dvojnásobnou grandslamovou šampionku zdolala dvakrát 7:5. Další její soupeřkou bude Kateryna Kozlovová, která vyřadila z turnaje loňskou šampionku Ostapenkovou.

Petra Kvitová v posledních týdnech doslova řádí a i na úvod druhého grandslamového turnaje sezony dokázala vyhrát. Překvapivě se ale nadřela, když musela zvítězit ve třech setech 3:6, 6:1 a 7:5 nad Veronicou Cepedeovou z Paraguaye. O postup do třetího kola si česká tenistka zahraje s Larou Arruabarrenaovou ze Španělska.

Lucie Šafářová se na tenisové dvorce vrátila teprve minulý týden na WTA turnaji ve Štrasburku po více než třech měsících, kde skončila ve druhém zápase. Na Roland Garros v prvním kole také uspěla. Porazila domácí Jessiku Ponchetovou 6:4 a 6:1 a čeká ji ve druhém kole duel s Karolínou Plíškovou, která si díky losu zahraje podruhé za sebou zápas s krajankou. V prvním kole vyhrála 7:6 a 6:4 nad Barborou Krejčíkovou, která proti aktuální české tenisové jedničce neudržela vedení v obou setech.

Na svůj první zápas ve dvouhře ještě stále čeká trio Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Denisa Allertová a mohou tak počet hráček po úterních zápasech navýšit.

Zdroj: vlastní
Foto: Tatiana | CC BY-SA