info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Laver Cup 2018: Druhý ročník odstartuje již za dva dny!

Přidal Tenisový šampion    19. 09. 2018    Domácí     

Laver Cup 2018: Druhý ročník odstartuje již za dva dny!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Pouhých 48 hodin zbývá do zahájení druhého ročníku tenisové akce s názvem Laver Cup. Soupisky obou týmů jsou již známy. Na poslední chvíli se odhlásil Juan Martín del Potro.


Po dobu třech dnů (od pátku 21.9. do neděle 23.9. 2018) bude světový mužský tenis patřit Chicagu, městu Spojených států amerických. To může čerpat i ze zkušeností premiérového ročníku z Prahy, která měla tu čest tuto akci odstartovat v roce 2017. 

V Laver Cupu proti sobě nastoupí téměř ti nejlepší, tzn. šestice elitních evropských tenisových hráčů proti šestici hráčů ze zbytku světa. Každý tým má šest hráčů a jednoho případného náhradníka, které povede kapitán – velká legenda světového tenisu.

Něco k pravidlům...

Pátek a sobota je rozdělena na denní a večerní zápasy. V neděli se budou hrát finálové zápasy. Každý den se odehrají čtyři zápasy (tři dvouhry a jedna čtyřhra). Jak dvouhry, tak čtyřhry se budou hrát na 2 vítězné sety. V případě remízového stavu 1:1 na sety se rozhodne ve třetím setu super tiebreakem. Pokud bude v neděli stav nerozhodný po 12 zápasech, tak o vítězi rozhodne čtyřhra. Každý z hráčů bude hrát v průběhu Laver Cupu minimálně jednu dvouhru. Nikdo z hráčů nebude hrát více než dvě dvouhry. Alespoň čtyři ze šesti hráčů musí hrát čtyřhru. Pokud bude stav po 12 zápasech vyrovnaný, odehraje se rozhodující pátý zápas – čtyřhra, která rozhodne o celkovém vítězi Laver Cupu. Nasazení hráčů proběhne každý den před prvním zápasem. Kapitáni si navzájem vymění karty se jmény hráčů, aniž by věděli, koho druhá strana navrhuje.


Bodování...

Za každý páteční vítězný zápas obdrží tým jeden bod, za sobotní dva body a za nedělní tři body. První tým, který dosáhne 13 bodů z 24 možných, vyhraje Laver Cup. Pokud dojde k remíze a výsledek na konci všech zápasů je vyrovnaný 12:12, o vítězi rozhodne již zmiňovaný dodatečně vložený pátý nedělní zápas.


A teď to nejdůležitější. Kdo všechno si zahraje ve druhém ročníku?

Za tým Evropy nastoupí Roger Federer, Alexander Zverev, Grigor Dimitrov, Novak Djokovič, David Goffin a Kyle Edmund. Jako dodatečný sedmý náhradní hráč byl nominován Jeremy Chardy.

Na soupisce týmu Světa figurují hráči ve složení Nick Kyrgios, Kevin Anderson, John Isner, Jack Sock, Diego Schwartzman či Frances Tiafoe. Náhradníkem se stal Nicolas Jarry.


Zdroj: vlastní, Laver Cup
Foto: Tennis Streaming | CC BY