info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Fed Cup: Vykročí český tým správnou nohou za obhajobou?

Přidal Tenisový šampion    6. 02. 2017    Domácí     

Fed Cup: Vykročí český tým správnou nohou za obhajobou?
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

České tenistky v posledních letech ve Fed Cupu kralují. Vyhrály z posledních šesti ročníků hned pět a i letos pomýšlejí na co nejlepší výsledek a rády by opět zvedly pohár nad hlavu.


Konečně doma

V první kole vyzvou české tenistky Španělky na domácí půdě po více než roční pauze - všechny loňské zápasy odehrály venku. Ostravar aréna bude beznadějně vyprodaná a Češky rozhodně budou mít o motivaci postaráno i když loni dosáhly na zlatý hattrick.

Bez Kvitové, přesto velmi silný tým

Český fedcupový tým se musí obejít bez české dvojky. Petra Kvitová se zotavuje z operace, kterou prodělala po přepadení ve své prostějovském bytě. Kapitán Petr Pála bude spoléhat na svou jedničku Karolínu Plíškovou, Barboru Strýcovou, Kateřinu Siniakovou a Lucii Šafářovou.


Španělky bez své dvojky

Oproti tomu španělský tým se opírá především o Garbine Muguruzaovou, která je aktuálně světovou sedmičkou. Dále na soupisce figurují jména jako Lara Arruabarrenová, Sara Sorribes Tormová či Maria Jose Martinez Sanchezová. Chybět bude zkušená antukářka Carla Suarez-Navarro, kterou kapitánka Conchita Martinezová nemohla nominovat kvůli zranění.


Zdroj: vlastní
Foto: Peter Menzel | CC BY-SA