info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Cibulková získala ocenění od WTA, Češky vyšly naprázdno

Přidal Tenisový šampion    21. 10. 2016    Zahraniční     

Cibulková získala ocenění od WTA, Češky vyšly naprázdno
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

V říjnu došlo na tradiční finálové hlasování fanoušků na různá ocenění pro hráčky na okruhu WTA. Šanci uspět měla celá řada tenistek v pěti různých kategoriích. Kdo uspěl?


Hráčkou roku 2016 se stala Němka Angelique Kerber, která získala letos dva grandslamové tituly a právem jí toto ocenění patří. Karolína Plíšková byla v tomto ocenění také nominována, jenže konkurence byla opravdu obrovská.

Deblovým týmem roku se kupodivu nestal tým Bucie ve složení Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands, ale francouzský pár Kristina Mladenovic a Caroline Garcia.

Ocenění za návrat roku získala Dominika Cibulková, která loni prodělala zranění, které jí vyřadilo na několik měsíců mimo kurt. Letos předvádí slovenská jednička skvělý tenis díky kterému získala několik titulů WTA a poprvé v kariéře si zahraje také na Turnaji mistryň.

Objevem roku se stala Japonka Naomi Osaka, která se z 203. místa na začátku roku posunula na aktuální 40.místo v žebříčku WTA.

Ocenění pro nejlepší zlepšení roku získala Britka Johanna Konta, která v posledních dvou letech posunula svůj tenis o laťku minimálně výš.


Zdroj: WTA Tennis, vlastní