info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Bartyová zakončí sezonu 2020 jako světová jednička! Českou opět Karolína Plíšková

Přidal Tenisový šampion    16. 11. 2020    Zajímavosti     

Bartyová zakončí sezonu 2020 jako světová jednička! Českou opět Karolína Plíšková
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Australská tenistka Ashleigh Bartyová zakončí opět po roce tenisovou sezonu v pozici světové jedničky. Do nové sezony 2021 vstoupí jako česká jednička Karolína Plíšková.


Celosvětová pandemie koronaviru Covid-19 zastavila na několik měsíců celý tenisový kolotoč na všech tenisových okruzích. Díky tomu se letos na nejvyšším okruhu WTA odehrálo pouze 27 akcí ve čtrnácti zemích světa. Konaly se tři grandslamové turnaje bez Wimbledonu a většina tenisových akcí se konala bez přítomnosti diváků.

Žebříček by normálně hodnotil sezonu za uplynulých 52 týdnů, jenže díky výrazně menšímu odehranému počtu turnajů se muselo sáhnout k úpravám a došlo k jeho zmražení. Nakonec se do něj započítávají nejlepší výsledky od března 2019 do konce roku 2020 (z 16 turnajů ve dvouhře a 11 turnajů ve čtyřhře).

Ve dvouhře tak přezimuje na pomyslném tenisovém trůnu Ashleigh Bartyová i když poslední zápas odehrála v únoru 2020. Světovou jedničkou je od června 2019. Novou tenisovou sezonu odstartuje jako česká nejlepší hráčka Karolína Plíšková.

Ve čtyřhře poprvé v kariéře zakončí sezonu jako světová jednička Su-Wei Hsieh z čínského Tchaj-peje. Parťačkou jí byla česká tenistka Barbora Strýcová, která zakončí rok jako světová dvojka respektive jako česká tenisová jednička.

Navzdory omezenému počtu turnajů v této sezóně, WTA Tour přinesla spoustu nezapomenutelných okamžiků, na které se nedá jen tak zapomenout. Upozornily na sebe nové začínající tenisové hvězdy a nové grandslamové šampionky Sofia Keninová a Iga Świąteková. Sezona také přinesla inspirativní návraty od tenisových maminek Viktorie Azarenkové, Kim Clijstersová, Cvetany Pironkovové a další.

----

Zdroj: vlastní
Foto: Jimmie48