info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Australian Open 2020: Federer na pokraji vyřazení porazil Sandgrena

Přidal Tenisový šampion    28. 01. 2020    Zahraniční

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Švýcarský tenista Roger Federer na Australian Open zvládl další pětisetový zápas. Proti Tennysu Sandgrenovi byl dnes sedmkrát pouhý jeden míček od vyřazení. Nakonec zvítězil 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 a 6:3.

Osmatřicetiletý Roger Federer nastoupil ve čtvrtfinále Australian Open proti americkému tenistovi Tennysu Sandgrenovi, který zde na turnaji vyřadil tři papírové favority a byl pouze jednou favoritem v úvodním kole.

To samé hodlal předvést i proti velkému favoritovi ze Švýcarska a málem se mu to povedlo. První set získal Roger Federer na svou stranu výsledkem 6:3 a zdálo se, že zápas bude jednoznačný. Další dva sety ale švýcarský tenista ztratil dvakrát 2:6. Americký tenista byl velmi nebezpečný na servisu, když nastřílel 27 es a také mu pomohlo to, že jeho soupeř nebyl úplně zdravotně v pořádku. Ve čtvrtém setu měl Tennys Sandgren tři možnosti ukončit set za stavu 5:4 pro něj. To se mu ale nepovedlo, Federer odvrátil mečboly a šlo se do tiebreaku. Tam měl americký tenista další šance. Ty ale také nedokázal využít. Pátý set už Federer získal bez větších problémů proti zklamanému Sandgrenovi, který mohl překonat své grandslamové maximum a zároveň získat jednu z nejcennějších výher proti švýcarské tenisové hvězdě.

Zdroj: vlastní