info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Zase nejlepší! České tenistky získaly nejvíce titulů a porazily celý tenisový svět!

Přidal Tenisový šampion    30. 12. 2018    Zajímavosti     

Zase nejlepší! České tenistky získaly nejvíce titulů a porazily celý tenisový svět!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Do konce roku 2018 nám zbývají poslední dva dny. Pojďme se tedy při této příležitosti ohlédnout za výsledky českých tenistek na ženském tenisovém okruhu WTA. A že byly opět úspěšné!


Po sezoně 2017 se Češky mohly po třech letech pyšnit tím, že vyhrály nejvíce titulů na okruhu WTA. A letos? Opět tuto tenisovou statistiku ovládly! 

Tentokrát získaly na své konto šestnáct trofejí, což jim vyneslo již zmiňované první místo. Na druhém místě se umístilo Rusko se ziskem dvanácti titulů. O jeden titul méně získaly Spojené státy americké, Nizozemsko a Čína.


Ve dvouhře získala pět titulů Petra Kvitová a má lví podíl na tom, že jsme tuto statistiku opět ovládli. Po ní byla úspěšná ve dvouhře pouze Karolína Plíšková se ziskem dvou turnajových vavřínů. Oproti tomu ve čtyřhře uspěla třikrát Barbora Strýcová a Květa Peschkeová se ziskem tří deblových trofejí. O jeden titul méně získalo duo Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Dva tituly získala také Andrea Sestini Hlaváčková. Jeden titul získala také Lucie Hradecká

Do této statistiky se nezapočítalo celkové vítězství ve Fed Cupu, ve kterém byly české tenistky opět úspěšné. Rovněž ve čtyřhrách se v případě páru složeného z hráček jedné země také započítal pouze jeden triumf.