info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

WTA Stuttgart: Ruská kráska Maria Šarapovová se vrací!

Přidal Pavel Laurenčík    22. 04. 2017    Zahraniční     

WTA Stuttgart: Ruská kráska Maria Šarapovová se vrací!

Velmi očekávaný návrat ruské tenistky Šarapovové je tady. Dnes došlo k losu hlavní části hry na nadcházející turnaj Porsche Tennis Grand Prix. S kým se utká bývalá světová jednička v prvním kole?


Ruska aktuálně nefiguruje v žebříčku WTA, jelikož nehrála déle jak dvanáct měsíců a za normálních okolností by musela hrát malé turnaje kategorie ITF. Jenže Šarapovová je velká tenisová ikona a podle očekávání obdržela několik divokých karet. První turnaj, který může hrát, je velmi prestižní německý Porsche Tennis Grand Prix ve Stuttgartu. Tento turnaj se hraje na antuce a je zároveň ve velké sportovní hale s obří obrazovkou.

Dnes po čtvrté hodině odpolední bylo zahájeno losování do pavouku hlavní části hry. Maria Šarapovová se na úvod utká se zkušenou italskou tenistkou Robertou Vinciovou. Italce se v posledních třech měsících moc nedařilo a aktuálně figuruje na 35. místě v žebříčku.

Maria Šarapovová se utkala s Vinciovou celkem dvakrát. V roce 2007 ji rozdrtila 6:0 a 6:1 na granslamovém turnaji US Open. Jejich poslední střetnutí se konalo v roce 2012 a opět to byl velmi prestižní turnaj, konkrétně Indian Wells. I v tomto zápase Šarapovová suverénně zvítězila výsledkem 6:2 a 6:1.

Povede se ruské krásce návrat ve velkém stylu?


Zdroj: vlastní
Foto: Tourism Victoria | CC BY