info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

WTA Norimberk: Kristýna Plíšková si zahraje čtvrtfinále

Přidal Pavel Laurenčík    22. 05. 2018    Domácí     

WTA Norimberk: Kristýna Plíšková si zahraje čtvrtfinále

Kristýna Plíšková prošla na turnaji WTA International v Norimberku už do čtvrtfinále. Po včerejší výhře nad Görgesovou přidala o den později výhru ve dvou setech nad Larou Arruabarrenaovou ze Španělska.


Kristýna Plíšková pokračuje v solidní formě na antukovém povrchu, když na tomto povrchu zvítězila již jedenáctkrát, počítame-li i zápasy kvalifikací. V Norimberku si zahraje proti Johanně Larssonové o první semifinále na okruhu WTA od loňského turnaje J&T Banka Prague Open, kde prošla až do finále.

Česká tenistka v úvodním setu proti své protihráčce měla navrch. Při vlastním servisu navíc ztratila pouze dva fiftýny, zatímco vyhrála dva gemy při podání Španělky. Do setu druhého ale vstoupila lépe španělská tenistka, která po úvodním brejku zápasu rychle vedla 2:0. Plíšková poté zabrala a strhla vedení na svou stranu 3:2. Za stavu 6:5 měla Kristýna Plíšková osm příležitostí na ukončení zápasu. Nakonec se jí to podařilo a dotáhla set na 7:5.

Ve dvouhře může v Německu uspět ještě Kateřina Siniaková. Českou tenistku čeká osmifinálový zápas až zítra proti Veronice Cepedeové z Paraguye.