info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Wimbledon: Kvitová před zraky vévodkyně Kate postoupila do druhého kola

Přidal Pavel Laurenčík    3. 07. 2017    Domácí     

Wimbledon: Kvitová před zraky vévodkyně Kate postoupila do druhého kola

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka úspěšně zahájila svoji novou misi na travnatých kurtech v All England Clubu. Česká tenistka zdolala  Johannou Larssonovou ve dvou setech. Postupují i další české tenistky.


Sladký návrat! Petra Kvitová zažívá neskutečně krásný tenisový návrat. Před půl rokem byla přepadena ve svém prostějovském bytě po skončení sezony a musela podstoupit operaci pořezané ruky od neznámeho pachatele. Po náročných měsících rekonvalescence a tvrdé tréninkové dřiny se vrátila ve skvělé formě. Hned na svém druhém turnaji v Birminghamu triumfovala ziskem své 20. trofeje na okruhu WTA a dnes si zahrála opět ve Wimbledonu a zvítězila. Johannu Larssonovou porazila 6:3 a 6:4.


Do dalšího kola postoupila také Barbora Strýcová. Ta přehrála Veronicu Cepedeovou dvakrát 6:3 a vyzve talentovanou Naomi Ósakovou. S Japonkou má pozitivní bilanci vzájemných zápasů (1:0). Kristýna Plíšková zdolala zkušenou italskou tenistku Robertu Vinciovou rovněž ve dvou setech 7:6 a 6:2. V dalším kole se střetne s Marii Sakkariovou, která vyřadila z turnaje jako jediná českou tenistku Kateřinu Siniakovou po setech 6:3 a 6:4.

Dnes se ještě představí na nejstarším a nejslavnějším tenisovém turnaji na světě ještě česká mladá tenisová naděje Markéta Vondroušová, která vyzve čínskou tenistku Shuai Pengovou.

Zdroj: vlastní
Foto: Tatiana | CC BY-SA