info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Turnaj v Praze nabídl skvělou tenisovou podívanou

Přidal Pavel Laurenčík    7. 05. 2017    Domácí     

Turnaj v Praze nabídl skvělou tenisovou podívanou

Na začátku května se uskutečnil WTA turnaj kategorie International v tenisovém areálu TK Sparta Praha, který je kousek od největšího pražského parku Stromovka.


Na třetím ročníku J&T Banka Prague Open ve čtyřhře zazářila Květa Peschkeová s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou, když ve finále zdolaly ryze český pár Hradecká se Siniakovou výsledkem 6:4 a 7:6. Ve dvouhře dosáhla na čtvrtý titul spadající pod WTA okruh německá tenistka Mona Barthelová, která ve třech setech přemohla českou tenistku Kristýnu Plíškovou.


Během osmi dnů se na turnaji představila celá řada skvělých tenistek z různých části světa. Ze zahraničních za zmíňku stojí například Dánka Caroline Wozniacki, Samantha Stosurová, Camila Giorgiová, Christina McHaleová, Lesja Curenková, Ana Konjuhová, Annika Becková, Jelena Jankovičová či Ostapenková. Z domácích tenistek nechyběla Karolína Plíšková se svou sestrou Kristýnou, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Lucie Šafářová a spousta dalších nadějných mladých Češek.


Během turnaje se uskutečnil rovněž dětský den se spoustou atrakcí či několik autogramiád. Celý týden byl velmi zdařilý. Počasí přálo a jedinou kaňkou byla menší kapacita areálu. Díky tomu se některé dny pár hodin diváci vůbec nemohli dostat do areálu pražské Sparty.