info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Tenisová příprava! Jak vypadala v podání Dominica Thiema?

Přidal Tenisový šampion    1. 01. 2019    Video     

Tenisová příprava! Jak vypadala v podání Dominica Thiema?
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Po skončení sezony si profesionální tenisté a tenistky dopřejí pár týdnů volna. Pak se ale zase musí pustit do přípravy na tu novou, která začíná na začátku nového roku. Konkurence totiž nespí!


Tenis patří mezi nejrozšířenější sporty na světě. Vrcholové turnaje okruhu ATP Tour a WTA Tennis sledují miliony diváků po celém světě a obdivují umění tenisových hráčů, kteří zarputile bojují o každý míček. Tenisový zápas vyžaduje velkou fyzickou a psychickou odolnost. A aby byl hráč komplexní, musí zvládnout všechny složky tenisové přípravy - techniku, taktiku, tělesnou zdatnost a koncentraci.

Důležitou části přípravy je bezesporu kondiční trénink, na kterém hráč rozvíjí své rychlostní, silové a vytrvalostní schopnosti. Musí se také zaměřit i na koordinační schopnosti.

Samotný trénink by měl mít své zásady. A to především nastavit správný postup a zátěž. Měl by být také různorodý a individuální podle typu hráče. Nesmí se také zapomenout na rozcvičení, odpočinek a podobně.

Samotný trénink hráče pak můžeme rozdělit do čtyř etap: přípravné, předsoutěžní, soutěžní a přechodné období.Zdroj: vlastní, YouTube Dominic Thiem
Foto: Marianne Bevis | CC BY-ND