info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Štefková ukončila tenisovou kariéru. Vrátila se jí reaktivní artritida

Přidal Tenisový šampion    5. 11. 2019    Domácí     

Štefková ukončila tenisovou kariéru. Vrátila se jí reaktivní artritida
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Talentovaná česká tenistka Barbora Štefková oznámila, že musela ukončit svou profesionální tenisovou kariéru. Vrátila se jí bohužel reaktivní artritida a s ní bolesti obou zápěstí.


Barbora Štefková odehrála poslední turnaj v Hertogenboschi na travnatém povrchu a od té doby nehrála. Neoficiálně totiž ukončila svou tenisovou kariéru na okruhu. 


Moji milí fanoušci a kamarádi. Všichni se mě na to ptáte, a proto bych vám teď ráda něco řekla. V létě jsem bohužel musela ukončit svoji tenisovou kariéru. Vrátila se mi reaktivní artritida a s ní bolesti obou zápěstí. Jsem z toho smutná, protože mám tenis ráda a dala jsem mu hodně. Nejvíc co jsem mohla. A taky proto, že nekončím jak a kdy jsem si sama přála. Zároveň jsem šťastná, že jsem měla šanci prožít spoustu krásných momentů, a že mě sport naučil tolik.. Naučil mě tvrdě pracovat, sáhnout si na dno a zase znovu vstát. Tolikrát. A mnohem víc. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporovali, fandili mi. Všem nejbližším, co v tom jeli se mnou ať jsem zrovna byla nahoře nebo dole. A nekonečný dík moji mámě,“ napsala česká tenistka na sociální síť Instagram.

Barbora Štefková získala na okruhu ITF devět titulů ve dvouhře, ještě více jich vyhrála ve čtyřhře. Jejím žebříčkovým maximem bylo 154.místo. Oblíbeným povrchem byla tráva. Na všech grandslamových turnajích si zahrála kvalifikaci. Ve Wimbledonu si zahrála hlavní soutěž, když dokázala projít přes kvalifikaci. 

Zdroj: Barbora Štefková, vlastní
Foto: Peter Menzel | CC BY-SA