info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Siniaková to dokázala! V Šen-čenu získala svůj první WTA titul.

Přidal Daniel Baroš    7. 01. 2017    Domácí     

Siniaková to dokázala! V Šen-čenu získala svůj první WTA titul.
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Talentovaná tenistka Kateřina Siniaková zakončuje báječný týden v asijském Šen-čenu ziskem premiérové trofeje na okruhu WTA.


Dvacetiletá česká tenistka Kateřina Siniaková si snad ani lepší začátek sezony nemohla přát. Nejen, že v Šen-čenu pokořila hned dvě hráčky z elitní desítky Simonu Halepovou a Johannu Kontaovou, ale za celým skvělým týdnem dokázala udělat ještě sladkou tečku.

Její poslední překážkou v cestě za splněným snem byla osmá nasazená Alison Riskeová.

Začátek finálového souboje sice nezačal pro Siniakovou zrovna nejlépe, když už ve třetím gamu přišla čistou hrou o svůj servis. Nicméně tohle úvodní zaváhání ji nemuselo dlouho trápit, jelikož v následujícím gamu si dokázala vzít ztracené podání zpátky. V šestém gamu si opět Češka vyšlápla na soupeřčin servis a dostala se do příjemného vedení 4-2. Stvrdit náskok jednoho brejku už bylo pro Siniakovou o něco těžší, ale boj o sedmý gam zvládla a zvýšila náskok na 5-2. Po udržení servisu i na straně oponentky přišla za stavu 5-3 ve prospěch české hráčky ta nejtěžší část, protože jak už víme, tak doservírovat sadu do vítězného konce není vždy jednoduché. Ovšem toto byl úplně jiný případ, kdy Siniaková uzavřela set s naprostým přehledem a po čisté hře se zmocnila úvodní sady poměrem 6-3.

Druhý set započala česká tenistka daleko lépe než ten předchozí, když už ve třetím gamu prolomila soupeřčin servis, čímž získala vedení 2-1. Náskok jednoho brejku následně stvrdila a aby toho nebylo málo, tak ještě v páte hře si znovu vyšlápla na servis Riskeové a navýšila náskok až na 4-1. Jak v prvním, tak i v druhém setu přišla ztráta podání, ale tentokrát na straně Češky a Riskeové se podařilo snížit stav na 2-4. Druhý set se bez větších zásadních zvratů přehoupl do desáté hry ve které potřebovala rodačka z Hradce Králové dotáhnout zápas do vítězného konce. Siniaková se dopracovala ke dvěma mečmolům a po prvním neúspěchu už ten druhý vyšel a Češka se po výhře 6-4 raduje z premiérového triumfu na okruhu WTA.

Po předchozích dvou neúspěšných finálových soubojích z Tokia a Bastadu to už do třetice všeho dobrého vyšlo a i naše mladá hvězda Kateřina Siniaková si konečně zaslouženě vychutnává pocit pozvednutí své první WTA trofeje nad svou hlavu.

Zdroj: vlastní
Foto: robbiesaurus | CC BY-SA