info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Šafářová s Mattekovou ve finále neuspěly. Makarovová s Vesninovou vyhrávají jako první ženský pár v historii olympijské hry a Turnaj mistryň v jedné sezoně.

Přidal Daniel Baroš    30. 10. 2016    Zahraniční     

Šafářová s Mattekovou ve finále neuspěly. Makarovová s Vesninovou vyhrávají jako první ženský pár v historii olympijské hry a Turnaj mistryň v jedné sezoně.
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Šafářová s Mattekovou prohrály první zápas po sérii osmnácti výher v řadě. Vítěznou štaci jim překazila ruská dvojice Makarovová s Vesninovou, které tak napravily tři roky staré finálové zklamání z Istanbulu.


Finálovou bitvu završujícího Turnaje mistryň v Singapuru započala lépe česko-americká dvojice Lucie Šafářová s Beathanie Mattekovou, které se poměrně rychle ujaly vedení 2-0. Příští okamžiky už, ale tak slastné pro Šafářovou s Mattekovou nebyly, jelikož přišly o čtyři hry v řadě a Rusky se dostaly do vedení 4-2. V desáté hře se podařilo ještě česko-americkému páru dohnat manko jednoho brejku a srovnat stav na 5-5 po kterém se následně dostaly až do zkrácené hry. V té bylo více přáno ruské dvojici, když ji vyhrály tím nejtěsnějším možným poměrem 7-5. Druhý set táhlo znatelně lépe za provaz ruské deblové duo, kterému se podařilo v osmém gamu prolomit podání soupeřek a dotáhnout zápas až do vítězného konce na 6-3, čímž po dvou předchozích grandslamových prohrách poprvé vítězí Rusky nad Šafářovou s Mattekovou.

Makarovová s Vesninovou napodruhé uspěly ve finále Turnaje mistryň a získaly jako první pár v historii ženského tenisu trofej, jak z olympijských her, tak Turnaje mistryň v jedné sezoně.