info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

První kolo olympijských her bylo rozlosováno!

Přidal Daniel Baroš    5. 08. 2016    Previews     

První kolo olympijských her bylo rozlosováno!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Los prvního kola letních olympijských her v Rio de Janeiru je venku. Ptáte se, na koho narazí čeští tenisté v úvodním utkání? Pojďme se na to společně podívat.


Česká jednička Petra Kvitová se utká s maďarskou tenistkou Timeou Babosovou se kterou se už letos potkala na trávě v Eastbourne, kde tehdy zvítězila 6-4, 7-6(5).

Druhá nejvýše postavená česká zástupkyně Barbora Strýcová se střetně s oblíbenou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou nad kterou vyhrála v obou předchozích vzájemných zápasech na okruhu WTA hladce ve dvou setech.

Lucii Šafářovou vyzve v prvním kole letos vracející se po zranění italská tenistka Karin Knappová. S tou má rodačka z Brna z minulých let vyrovnanou bilanci 1-1, kdy se naposledy na Wimbledonu v roce 2013 radovala z výhry italská reprezentantka.

Jediného mužského zástupce ve dvouhře Lukáše Rosola čeká na úvod 32. tenista světa, Francouz Benoit Paire. Naposledy se proti sobě střetli na letošním ročníku ATP turnaje v Aucklandu, kde se z vítězství radoval český tenista, který vyzrál nad Francouzem ve dvou setech 6-4, 7-6(5), čímž se mu podařilo srovnat bilanci na 2-2.

V ženské čtyřhře se představí kvalitní a sehrané duo Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, které si ještě velmi dobře pamatujeme z posledních olympijských her, které konaly před čtyřmi lety v Londýně, kde dosáhly na stříbrné medaile. Za obhajobou skvělého posledního výsledku vykročí proti ukrajinskému páru Olze Savčukové a Eline Svitolinové.

Druhou dvojici v dámské čtyřhře bude tvořit Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, které na počátku čeká nelehký úkol, jelikož budou čelit bývalým světovým jedničkám čtyřhry americkému duo sester Williamsových.

V mužské čtyřhře budou hájit české barvy Lukáš Rosol s Radkem Štěpánkem. První kolo odstartují proti španělskému páru Robertovi Bautistovi Agutovi s Davidem Ferrerem.


Zdroj: ITF
Foto: 从峰 陈 | CC BY-SA