info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Překvapivý konec! Radek Štěpánek končí v týmu Novaka Djokoviče

Přidal Pavel Laurenčík    4. 04. 2018    Zahraniční     

Překvapivý konec! Radek Štěpánek končí v týmu Novaka Djokoviče

Čtyři měsíce. Přesně tak dlouho trvala tenisová spolupráce Radka Štěpánka se srbským tenistou Novakem Djokovičem. Kromě Štěpánka skončil u Djokoviče také Andre Agassi.


Novak Djokovič ukončil sezonu 2017 předčasně po Wimbledonu kvůli zdravotním problémům. Novou sezonu odstartoval až na Australian Open 2018. Na prvním grandslamovém turnaji sezony zvládl odehrát čtyři zápasy. Vypadl až v osmifinále s Korejcem Hyeon Chungem.

Poté měl měsíc a půl pauzu z důvodu menšího zdravotního zákroku problémového loktu. Na tenisový okruh ATP World Tour se vrátil již na prestižním turnaji v Indian Wells, který se koná tradičně v březnu. Tam, ani na dalším velkém turnaji Miami Open ale srbský tenista neuspěl.

Po Miami Open se Novak Djokovič a jeho tenisový trenér Radek Štěpánek rozhodli spolupráci ukončit.

Soukromý vztah s Radkem Štěpánkem byl a zůstane skvělý. Novak Djokovič si velmi užil spolupráci s českým tenistou a naučil se od něj mnoho. Srb zůstává vděčný a oceňuje veškerou podporu, kterou získal od Radka v posledním období. Novak Djokovič zůstává i nadále soustředěný a dychtivý po úspěchu. Chce být silnější a odolnější od posledního zranění, které ovlivnilo jeho sebevědomí a hru. Neustále a vášnivě hledá nové a odlišné způsoby, jak znovu získat vítěznou formu", uvedl tým srbského tenisty na oficiálních stránkách Djokoviče.

Srbský tenista si teď dopřeje kratší dovolenou se svojí rodinou a poté zahájí přípravu nad nadcházející antukovou části sezóny na okruhu ATP World Tour.Zdroj: vlastní, Novak Djokovic

Foto: Marianne Bevis | CC BY-ND