info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Největší momenty 100 let českého sportu: Uspěje Kvitová a spol. v těžké konkurenci?

Přidal Tenisový šampion    10. 09. 2018    Zajímavosti     

Největší momenty 100 let českého sportu: Uspěje Kvitová a spol. v těžké konkurenci?
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Největší momenty českého sportu jsou unikátní projekt, který u příležitosti stého výročí vzniku České republiky připomíná historické momenty našeho sportu. Své místo zde mají samozřejmě i čeští tenisté a tenistky.


Organizátorem projektu je Česká unie sportu, za podpory České televize, Českého olympijského výboru a České obce sokolské.

Základní částí projektu je anketa, ve které veřejnost vybírá z deseti nominací svůj největší moment z každé dekády. Nominace pro každou dekádu byly oznámeny ve vysílání ČT sport a na webu projektu MomentySportu.cz.

Vítězové jednotlivých dekád jsou postupně prezentováni na webu projektu. O absolutních vítězích jednotlivých dekád rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, složená z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů.

Absolutní vítězové všech dekád budou slavnostně vyhlášeni v podvečer 28. září v živém vysíláni ČT sport. Na vyhlášení největších momentů naváže na ČT 1 slavnostní galavečer, během kterého se představí největší postavy historie našeho sportu a společně vzpomenou na emoce, které českému národu sport v uplynulých sto letech přinášel.

Pořad budou moderovat Marek Eben, Lucie Výborná, Libor Bouček a Adela Vinczeová (Banášová). Největší osobnosti naší sportovní historie budou v den vyhlašování ankety, v pátek 28. září, pozvány na slavnostní oběd na Pražském hradě prezidentem republiky.

Hlasování o momentech první dekády 1918 – 1929 začalo v pondělí 9. července a skončilo v neděli 15. července v noci. Hlasování o momentech poslední dekády 2009 – 2018 začalo v pondělí 10. září a skončí 16. září.

Podpořit v něm můžete Petru Kvitovou, jakožto dvojnásobnou wimbledonskou šampionku nebo české tenisty (vítězství v Davis Cupu 2012, 2013) a tenistky (vítězství ve Fed Cupu 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016). Hlasovat můžete ZDE!

Doprovodnou částí ankety jsou také soutěže na facebookovém profilu MomentySportu, ve kterých mohou účastníci získat cenné sportovní relikvie, jako podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha či reprezentační hokejový dres s podpisy Jaromíra Jágra a Dominika Haška.

Zdroj: vlastní, momentysportu.cz
Foto: Peter Menzel | CC BY-SA