info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Nadal rozšiřuje svoje týmové jádro o superkouče

Přidal Daniel Baroš    18. 12. 2016    Zahraniční     

Nadal rozšiřuje svoje týmové jádro o superkouče
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Španělský tenista Rafael Nadal se rozhodl do týmu angažovat nejen velkého kamaráda, ale i bývalou světovou jedničku a grandslamového šampiona Carlose Moyu.


V přípravě na novou sezonu povede Rafaela Nadala stále jeho strýc Toni, ale nově mu bude dopomáhat ještě Španěl Carlos Moya, který by měl přinést do týmu nový pohled.

"Mít v týmu někoho jako Carlose, který je nejen mým kamarádem, ale i důležitou osobou v mé kariéře, je mimořádná věc. Bude se mnou na trénincích i na turnajích," řekl Nadal.

Před Nadalem spolupracoval Moya s Kanaďanem Milosem Raonicem, kterého vedl celou letošní sezonu. Díky Španělovi se Raonic podíval nejen poprvé v kariéře do grandslamového finále na Wimbledonu, ale také dosáhl nového žebříčkového maxima, kde současně obývá 3. místo.

"To, že budu moct pomáhat Rafovi, pro mě hodně znamená. Jsem si jistý, že s Tonim, Francisem a ostatními v týmu dáme dohromady něco velkého. Rafa je výjimečný hráč, skvělá osobnost a velký kamarád. Jsem si jistý, že je stále schopný vyhrávat důležité tituly," řekl Moya.

S navázáním nové spolupráce není spokojen jen Nadal, ale i jeho dosavadní trenér Toni, který je v Nadalově týmu od počátku jeho kariéry.

"Když jsem se dozvěděl, že Moya skončil u Raonice, hned jsem mu zavolal a řekl mu o myšlence zapojit do všech našich projektů včetně práce v akademii. Carlos byl pro nás vždy velmi speciální osobou. Uvědomili jsme si, že je správný čas, aby se připojil k našemu týmu," uvedl Toni Nadal.


Zdroj: tennis.com
Foto: Tatiana | CC BY-ND