info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Laver Cup: První ročník startuje!

Přidal Tenisový šampion    20. 09. 2017    Previews     

Laver Cup: První ročník startuje!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Praha, hlavní metropole České republiky, má tu čest odstartovat první ročník nové tenisové akce s názvem Laver Cup, která se uskuteční již tento týden od 22. do 24.září. Na koho se můžeme těšit?


Velká pocta pro Česko

Po dobu třech dnů bude světový mužský tenis patřit Praze. V Laver Cupu proti sobě nastoupí téměř ti nejlepší, tzn. šestice elitních evropských tenisových hráčů proti šestici hráčů ze zbytku světa. Každý tým má šest hráčů a jednoho případného náhradníka, které povede kapitán – legenda světového tenisu.

Něco k pravidlům...

Pátek a sobota je rozdělena na denní a večerní zápasy. V neděli se budou hrát finálové zápasy. Každý den se odehrají čtyři zápasy (tři dvouhry a jedna čtyřhra). Jak dvouhry, tak čtyřhry se budou hrát na 2 vítězné sety. V případě remízového stavu 1:1 na sety se rozhodne ve třetím setu super tiebreakem. Pokud bude v neděli stav nerozhodný po 12 zápasech, tak o vítězi rozhodne čtyřhra. Každý z hráčů bude hrát v průběhu Laver Cupu minimálně jednu dvouhru. Nikdo z hráčů nebude hrát více než dvě dvouhry. Alespoň čtyři ze šesti hráčů musí hrát čtyřhru. Pokud bude stav po 12 zápasech vyrovnaný, odehraje se rozhodující pátý zápas – čtyřhra, která rozhodne o celkovém vítězi Laver Cupu. Nasazení hráčů proběhne každý den před prvním zápasem. Kapitáni si navzájem vymění karty se jmény hráčů, aniž by věděli, koho druhá strana navrhuje.


Bodování...

Za každý páteční vítězný zápas obdrží tým jeden bod, za sobotní dva body a za nedělní tři body. První tým, který dosáhne 13 bodů z 24 možných, vyhraje Laver Cup. Pokud dojde k remíze a výsledek na konci všech zápasů je vyrovnaný 12:12, o vítězi rozhodne již zmiňovaný dodatečně vložený pátý nedělní zápas.


A teď to nejdůležitější. Kdo všechno si zahraje v prvním ročníku?

Za tým Evropy nastoupí Rafael Nadal, Roger Federer, Alexander Zverev, Marin Čilič, Dominic Thiem, Tomáš Berdych. Jako dodatečný sedmý náhradní hráč byl nominován Fernando Verdasco.

Na soupisce týmu Světa figurují hráči ve složení Nick Kyrgios, Sam Querrey, John Isner, Jack Sock, Denis Shapovalov či Frances Tiafoe. Náhradníkem se stal Thanasi Kokkinakis.


Zdroj: vlastní, Laver Cup Official
Foto: Laver Cup Twitter