info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Kvitová začala Roland Garros 2020 výhrou nad Dodinovou

Přidal Tenisový šampion    28. 09. 2020    Domácí

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Petra Kvitová zvládla první zápas na Roland Garros 2020, když ve dvou setech 6:3 a 7:5 porazila domácí hráčku Océane Dodinovou.

Petra Kvitová si v prvním kole Roland Garros pod zataženou střechou centrálního dvorce Philippa Chatriera bez ztráty setu poradila s domácí tenistkou Océane Dodinovou. O postup by dnes měli zabojovat, pokud se počasí umoudří a přestane v Paříži pršet, ještě loňská finalistka Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a také Jiří Veselý.

Do prvního setu nastoupily obě hráčky skvěle. Jistotou na podání udržely prvních sedm her. Zlom přišel až v osmé hře, když Petra Kvitová jako první dokázala v zápase prolomit soupeřce podání v nejlépe možnou chvíli. Poté další hru udržela a získala set výsledkem 6:3.

V setu druhém obě hráčky nezačaly dobře. Po dvou brejcích na obou stranách se vše ale poté vrátilo do starých kolejích. Zlom tak přišel opět až na konci setu. Petra Kvitová za stavu 5:5 v jedenácté hře zahrála výborně několik výměn a dostala se do vedení. To opět potvrdila jistotou na podání a ziskem setu 7:5.

--------------------------------------------------------

Druhou úspěšnou českou tenistkou se stala Kateřina Siniaková, která v úvodním kole Roland Garros 2020 zdolala 7:6(5), 6:2 Lauren Davisovou a potvrdila svoji zlepšující se formu.

Neúspěšná byla naopak na grandslamovém turnaji Karolína Muchová. Nasazená česká tenistka prohrála 2:6 a 4:6 s Christinou McHaleovou a neobhájila tak loňské druhé kolo.

Hodně špatný výkon podala Markéta Vondroušová v prvním kole antukového turnaje Roland Garros, když prohrála po mizerném výkonu jednoznačně 1:6 a 2:6 s o dva roky mladší polskou tenistkou Igou Šwiatekovou a neobhájí tak loňské finále, kde padla s Ashleigh Bartyovou.

Zdroj: vlastní