info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Kližan prohrál v Hamburku pět her v řadě, pak se ale vzchopil a je ve druhém kole

Přidal Tenisový šampion    12. 07. 2016    Zahraniční     

Kližan prohrál v Hamburku pět her v řadě, pak se ale vzchopil a je ve druhém kole
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Slovenský tenista narazil po dvou letech v úvodním kole německého turnaje vyšší kategorie ATP 500 na Igora Sijslinga, který ho ani tentokrát nepustil dál zadarmo.


Martin Kližan vstoupil do zápasu ztraceným servisem, ale mrzet ho tolik nemuselo, jelikož mu Sijsling v následujícím gamu nabídl při svém servisu hned tři brejkboly ze kterých zužitkoval už ten první a rázem bylo srovnáno na 1-1. Po výměně servisu následoval až do osmé hry vyrovnaný souboj po kterém se dostal stav na 4-4. Rozhodující okamžik první sady přišel až v desáté hře ve které se slovenská jednička dopracovala ke třem setbolům ze kterých proměnil až ten druhý, který mu dopomohl k vítězství 6-4 v prvním setu.

Druhá sada přinesla na slovenské straně ztrátu prvních dvou podání po kterých se poměrně rychle dostal Sijsling do příjemného vedení 4-0. V páté hře se konečně Slovák vzchopil a udržel svůj servis, nicméně mu to stejně nijak nepomohlo, jelikož prohrál obě následující hry a Belgičan se hladce zmocnil druhého setu poměrem 6-1.

O vítězí musela rozhodnout třetí sada, kterou otevřel na podání belgický tenista. Sijsling zaservíroval s klidnou hlavou a po čisté hře byl ve vedení 1-0. Kližanův rozjezd nevyšel ani ve třetím setu a opět přišel o první podání. Belgičan ve třetí hře třetího setu stvrdil náskok jednoho brejku a ocitl se ve vedení 3-0. Kližan od čtvrté hry vypustil bojovného ducha a splnil přání každého jeho fanouška. Sedmému nasazenému se povedla ohromná otočka a po šesti vyhraných hrách v řadě zvítězil v rozhodujícím setu poměrem 6-3.

O premiérový postup do osmifinále německého turnaje zabojuje s teprve sedmnáctiletým domácím tenistou Louisem Wesselsem, který v Hamburku startuje na divokou kartu.


Zdroj: vlastní

Foto: si.robi | CC BY-ND