info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

J&T BANKA PRAGUE OPEN 2019: Druhé kolo si zahrají tři Češky

Přidal Tenisový šampion    30. 04. 2019    Domácí     

J&T BANKA PRAGUE OPEN 2019: Druhé kolo si zahrají tři Češky
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Pouze tři české tenistky postoupily do druhého kola na 5. ročníku turnaje J&T Banka Prague Open. Nutno ovšem podotknout, že to dost ovlivnily četné odhlášky českých tenistek či nezdary v kvalifikaci.


Tříkolová kvalifikace se českých tenistkám vůbec nepodařila. Do hlavní soutěže nepostoupila ani jedná česká tenistka, která by dokázala vyhrát tři zápasy za sebou. Přitom jich na turnajové kvalifikaci startovalo osm. Díky odhláškám se však do hlavní soutěže nakonec podívala Marie Bouzková v pozici lucky loser, která bohužel ale nevyužila ani druhou šanci a prohrála v prvním kole hlavní soutěže s Antonií Lottnerovou 4:6 a 1:6.

Ve dvouhrách si zahrály dále už jen Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová, Kristýna Plíšková a Karolína Muchová.

Kateřina Siniaková vstoupila do antukového turnaje v Praze hladkou výhrou 6:0 a 6:2 nad Dalilou Jakupovičovou ze Slovinska a čeká ji Jana Čepelová ze Slovenska.

Další úspěšnou tenistkou byla Barbora Strýcová, která na domácím antukovém turnaji v pražské Stromovce odstartovala výhrou 6:4 a 6:2 nad šampionkou z roku 2017 Němkou Monou Barthelovou, které oplatila předloňské semifinálové vyřazení. Další soupeřkou bude Jessica Pegulaová ze Spojených států amerických.

Karolína Muchová v Praze potvrdila velmi dobrou formu, když porazila po výsledku 4:6, 6:1 a 6:4 polskou mladou naději Igu Šwiatekovou. Ve druhém kole ji čeká Američanka Jennifer Bradyová.

Kristýna Plíšková na loňské čtvrtfinále a předloňské finále nenaváže. Česká tenistka vypadla už v prvním kole, v němž prohrála 3:6 a 4:6 s ruskou tenistkou Nathalií Vichljancevovou.

Další české tenistky už do turnaje ve dvouhrách nenastoupily většinou ze zdravotních důvodů. Nepředstavila se tak Lucie Šafářová, Karolína Plíšková nebo Markéta Vondroušová.

Zdroj: vlastní
Foto: si.robi | CC BY-SA