info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Jako za starých časů? Nadal si brousí zuby na Federera

Přidal Pavel Laurenčík    2. 04. 2017    Zahraniční     

Jako za starých časů? Nadal si brousí zuby na Federera

Rafael Nadal, španělský tenista a král antuky, se letos potřetí utká se švýcarskou hrající tenisovou legendou Rogerem Federerem. Dvakrát prohrál a teď si něj chystá odplatu.


Gigantické souboje dvou tenisových velikánů byly v poslední době přerušeny nebo se jich odehrálo velmi málo. V letošní sezoně se potkají už potřetí a zdá se, že jejich zlatá éra se navrací.

Osmnáctinásobný grandslamový šampion Roger Federer zažívá po návratu naprosto skvělý začátek sezony. Na oficiálních turnajích ATP World Tour prohrál pouze jednou a to v Dubaji po velké bitvě v Donskoyem. Švýcar dokázal na úvod ovládnou grandslamový turnaj Australian Open a před čtrnácti dny také velký turnaj v Indian Wells.

Také Rafael Nadal zažívá skvělou sezonu a na aktuálním prestižním Miami Open vyzve již zmiňovaného Federera. S ním má velmi pozitivní bilanci vzájemných zápasů. Jenže v poslední době se mu proti němu nedařilo. To by ale chtěl zlomit na Miami Open.

Využije antukový král Rafael Nadal ušetřené síly z rychleji odehraných zápasů proti Rogerovi Federerovi nebo se bude z triumfu radovat jeho soupeř?


Zdroj: vlastní
Foto: Jitesh Jagadish | CC BY