info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Federerova Basilej! Švýcarský tenista ji dobyl již poosmé

Přidal Pavel Laurenčík    29. 10. 2017    Zahraniční     

Federerova Basilej! Švýcarský tenista ji dobyl již poosmé

Roger Federer ovládl poosmé domácí turnaj Swiss Indoors v rodné Basileji po vítězství nad Juanem Martínem del Potrem. Argentince zdolal ve třech setech 6:7, 6:4 a 6:3.


Švýcar zažívá letos velmi povedenou sezonu. Zvítězil na turnajích Australian Open, Indian Wells, Miami, Halle, Wimbledon a Šanghaj. A další triumf přidal dnes! Ve své milované Basileji získal celkově 95. titul na okruhu ATP World Tour, čímž se osamostatnil na druhém místě v žebříčku nejvíce získaných titulů v open éře před Ivanem Lendlem. Aby byl první, musel by získat minimálně 109 titulů, které dokázal získat americký tenista Jimmy Connors.


Začátek a konec prvního setu začli oba tenisté ztrátou servisu, poté musela přijít na řadu zkrácená hra v tiebreaku, kterou nakonec získal na svou stranu Juan Martín del Potro. V setu druhém si oba hráči drželi výhodu podání a rozhodl až brejk v desaté hře, když se podařilo švýcarskému tenistovi sebrat Argentinci jeho výhodu servisu a srovnal tak sety. V rozhodujícím setu sice Roger Federer hned v úvodu ztratil servis, jenže del Potro zisk servisu nepotvrdil a naopak o své dva následující přišel. Do konce setu už Argentínec nenašel na švýcarského tenistu recept a prohrál na dvou a půl hodinách.


Zdroj: vlastní
Foto: Roger Federer Twitter