info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Djokovič se na tenisový trůn nevrátí!

Přidal Daniel Baroš    20. 11. 2016    Zahraniční     

Djokovič se na tenisový trůn nevrátí!
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Andy Murray potvrdil v Londýně roli světové jedničky a poprvé v kariéře dobyl závěrečný Turnaj mistrů.


Britský tenista Andy Murray nenašel svého přemožitele ani na závěrečné akci sezony v Londýně a úspěšný rok po zásluze zakončuje premiérově na vrcholu žebříčku ATP.

Trojnásobný grandslamový šampión Andy Murray prožívá ve 29 letech pod vedením bývalé československé jedničky Ivana Lendla svoji životní sezonu. Na domácím završujícím turnaji sezony, kde se ocitne jen osm nejlepších tenistů světa prodloužil po dnešním vítězství nad druhým hráčem světa, Srbem Novakem Djokovicem svoji neporazitelnost na úctyhodných 22 výher v řadě. Největší trable měl na Turnaji mistrů v semifinále, kde svedl velmi napínavou bitvu s Kanaďanem Milosem Raonicem, kterého udolal až ve třetím setu v tiebreaku 9-7. V souboji o trofej už ale podobné drama nepřipustil a nad jeho největším současným rivalem v tenisovém světě zvítězil bez ztráty setu poměrem 6-3, 6-4, čímž zase o něco málo vylepšil vzájemnou bilanci na 11-25.

V letošní sezoně se mu podařilo ovládnout nejen olympijské hry a Wimbledon, ale ještě zakončit už tak úspěšnou sezonu triumfem na Turnaji mistrů, kde jen opět dokázal, že je právem na pozici světové jendničky.

Zdroj: vlastní
Foto: Marianne Bevis | CC BY-ND