info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Djokovič obhájil titul z Dauhá

Přidal Lukáš Baštýř    7. 01. 2017    Zahraniční     

Djokovič obhájil titul z Dauhá
nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále turnaje ATP 250 Dauhá světovou jedničku Andy Murrayho ve třech setech 6:3, 5:7, 6:4 a obhájil tak titul z minulého roku.


Od začátku zápasu to byl Djokovič, který předváděl aktivnější a pestřejší tenis. Dělal minimum nevynucených chyb a světové jedničce nedal ani jeden míč zadarmo. Oba dva předváděli skvělý tenis a diváci v Dauhá se rozhodně nenudili. Klíčový zlom prvního setu nastal za stavu 4:3 pro Srba, když Murray svůj gam absolutně nezvládl a nevynucenými chybami daroval soupeři lehký brejk. Ten Djokovič následně potvrdil na svém podání a získal první set v poměru 6:3.

Druhý set byl opět od začátku vyrovnaný a nabízel skvělé výměny. Stejně jako v prvním setu ale o podání přišel první Andy Murray, když nezvládl sedmý gam druhé sady, ve kterém udělal dvě dvojchyby. Vše směřovalo k jasnému vítězství ve dvou setech pro Novaka Djokoviče. Jenže ten nedokázal dopodávat za stavu 5:4 a Murray se vrátil zpět do zápasu. Rodák z Bělehradu nevyužil ani jeden ze tří mečbolů, které v gamu měl. Sebevědomí bylo rázem na straně Brita, který dokázal úspěšně sebrat soupeři ještě jeden servis v závěru setu a po otočení z 3:5 na 7:5 získal druhou sadu.

V rozhodujícím třetím setu už to nebyla tak atraktivní podívaná jako v předchozích setech. Oba hráči si drželi v pohodě svůj servis. Jako první se na příjmu prosadil Djokovič, který za stavu 3:3 získal hru na returnu a ujal se vedení. Srb už do konce setu nedopustil zaváhání jako v předchozí sadě a svůj čtvrtý mečbol proměnil vítězným forhendem.

Devětadvacetiletý rodák z Bělehradu si tak připsal svůj 67. singlový titul a ukončil tak nadvládu Andy Murrayho, který nepoznal hořkost porážky od září 2016.


Zdroj: Vlastní
Foto: www.facebook.com/qatartennis