info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Deset statečných! Kdo má největší šanci uspět na Australian Open?

Přidal Pavel Laurenčík    15. 01. 2017    Previews     

Deset statečných! Kdo má největší šanci uspět na Australian Open?

Rovných deset tenistů a tenistek z Česka se představí v hlavní části soutěže na Australian Open 2017. Kdo má největší šanci uspět na prvním grandslamovém turnaji sezony?


V mužích se představí čtveřice hráčů Tomáš Berdych, Jiří Veselý, Adam Pavlásek a úspěšných kvalifikant Radek Štěpánek. Českou jedničku Tomáše Berdych čeká dost těžký los a už po dvou kolech by se mohl střetnout s vracejícím se Rogerem Federerem.

Jiřího Veselého čeká na úvod velký tenisový bavič Gael Monfils a Adam Pavlásek by ve druhém kole mohl narazit na chorvatského bombarďáka Iva Karloviče. Úspěšného kvalifikanta Radka Štěpánka by ve druhém kole čekal pravděpodobně David Goffin z Belgie.

Šestici žen z České republiky nakonec nedoplní žádná kvalifikantka. Největší šanci na úspěch má česká jednička Karolína Plíšková, která je považována za jednu z aspirantek na grandslamový titul. Sezóna je ovšem teprve na začátku a sama česká jednička se za jednu z favoritek turnaje v Melbourne nepovažuje.

Její sestra Kristýna Plíšková by mohla v prvním týdnu narazit na světovou jedničku Angelique Kerberovou. Lucie Šafářová se může ve druhém kole potkat s bývalou světovou jedničkou Serenou Williamsovou.

Kateřina Siniaková, šampiónka z Shenzhenu, by mohla ve druhém kole vyzvat Jankovičovou. Solidní los má Barbora Strýcová, která by se ve třetím kole mohla střetnout s Carolinou Garciaovou. Překvapit vítězku Turnaje mistryň se pokusí Denisa Allertová.


Zdroj: vlastní
Foto: Tatiana | CC BY-SA