info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

Česká bojovnice Martincová vydřela v Aucklandu postup do druhého kola kvalifikace, dál jde i Štefková

Přidal Daniel Baroš    31. 12. 2016    Domácí

nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stavkovanie, bet, dobry tip

Obě české zástupkyně Tereza Martincová i Barbora Štefková mají za sebou úspěšně své úvodní zápasy nové sezony.

Dvaadvacetiletá Tereza Martincová svedla na úvod turnaje v Aucklandu obrovskou bitvu s bývalou 27. hráčkou světa Laurou Robsonovou. Do utkání sice vstoupila prohraným servisem, ale to nemuselo Češku nijak dlouho trápit, jelikož v příštím gamu předchozí zaváhání napravila a poté co vzala soupeřce servis srovnala stav na 1-1. V prvním setu se ukázal jako rozhodující čtvrtý gam ve kterém opět Martincová prolomila soupeřčino podání a navýšila vedení na 3-1. Náskok jednoho brejku dokázala udržet až do závěrečné deváté hry ve které po dvou setbolech povolila soupeřce první brejkbol v první sadě, který ale Martincová úspěšně odvrátila. Po dalším neúspěšném pokusu ukončit první dějství přišel čtvrtý setbol, který následně zužitkovala a získala první sadu poměrem 6-3. Druhý set započala podstatně líp, když hned v první hře sebrala Robsonové servis a dotáhla vedení až do slibného stavu 4-2. Další minuty už ale nebyly pro českou hráčku, tak příjemné, jelikož se i Robsonová dostala k brejkbolům v osmé a dvanáctéhře, které zužitkovala a ovládla druhý set poměrem 7-5. Na řadu přišel třetí rozhodující set ve kterém se dostala Martincová do velmi nepříjemné situace, když po prvním ztraceném podání prohrála už 1-4. Česká hráčka, ale nezapřela svého bojovného ducha a i přes nepříznivé skóre dokázala po brejcích a tahanicích v dvanáctém gamu, kde měla Britka dokonce tři mečboly dotáhnout třetí sadu až do tiebreaku. Ve zkrácené hře se Češka dostala za stavu 6-5 k prvnímu mečbolu, který ale neproměnila a po srovnání na 6-6 a následnému bodu se za stavu 6-7 dostala k celkově čtvrtému mečbolu opět Britka, kdy ale ani ona nedokázala další šance na ukončení zápasu využít a tiebreak po srovnání na 7-7 pokračoval dál. V dalším průběhu se dostala Martincová ke dvěma mečbolům, kdy ten celkově třetí už ale nenechala chladným a zvítězila ve zkrácené hře 10-8.

O zopakování loňského čtvrtfinále kvalifikace si zahraje se 128. hráčkou světa, Španělkou Silvií Soler Espinosovou.

Ve druhém zápase s českou účasti figurovala Barbora Štefková, která se postavila Brazilce Paule Goncalvesové. První dějství měla zcela ve své režii česká tenistka, která po dvou brejcích ve druhém a šestém gamu získala za 29 minut první sadu poměrem 6-1. Začátek druhého setu probíhal v podobném duchu, kdy hned z úvodu se opět Štefková dostala do vedeni 2-0. Poté, ale přišel zvrat a o servis přišla i česká hráčka a Goncalvesové se podařilo srovnat na 2-2. To ovšem naši hráčku nijak nerozhodilo a po dalších dvou brejcích v pátém a závěrečném devátém gamu dokázala zvítězit poměrem 6-3.

O závěrečné kolo kvalifikace se utká s neoblíbenou lucemburskou tenistkou Mandy Minellaovou se kterou prohrála všechny tři zápasy z tohoto roku.