info@tennischampion.cz - Novinka: Rozšiřujeme náš redaktorský tým. Máte zájem? Napište nám!
Logo Tenischampion.cz - tenisový portál

#2 Kam za tenisem v létě? Generali Open Kitzbühel (ATP)

Přidal Pavel Laurenčík    22. 06. 2017    Zahraniční     

#2 Kam za tenisem v létě? Generali Open Kitzbühel (ATP)

V prvním díle našich tipů jsme zavítali do Chorvatska na tamější mužský ATP turnaj, který se nachází přímo u moře. Dnes se podíváme do rakouského Kitzbühelu, který se nachází v Tyrolsku (Alpy).


Kitzbühel je jedním z nejznámějších rakouských turistických a sportovních středisek. Každoročně se zde konají závody ve světovém poháru v alpském lyžování. V okolí města se nacházejí dvě velké osmnáctijamková a dvě devítijamková hřiště pro golf. A hlavně se zde koná v letním období jeden z tenisových turnajů spadající pod okruh ATP World Tour.

Generali Open, aktuální název pro mužský turnaj kategorie ATP 250 konaný v Rakousku, patří k tradičně velmi navštěvovaným. Oproti Chorvatsku si na tomto turnaji výrazně připlatíte jak za ceny vstupenek, tak i většinou za ubytování. Do této oblasti se celoročně sjíždí řada významných podnikatelů a osobností a proto není problém během minuty v protisměru potkat třeba pět aut od automobilky Porsche.

Zázemí turnaje je srovnatelné s tím v Chorvatsku. Celkově je areál ale výrazně menší a ceny jsou vyšší. Hráčské obsazení je na stejné úrovni, jelikož jsou oba turnaje shodně kategorie ATP 250. Výhodou rakouského turnaje se centrální kurt, který je větší a nabízí také dostatek míst krytých před případnýmdeštěm.

Velká tenisová událost se koná v Rakousku letos od 29. července do 5. srpna a pokud by vás tenis snad omrzel, můžete využít síť turistických stezek a horských cest v celkové délce přes 500 km. Lanovkou se také dostanete na druhý nejvyšší vrchol Hahnenkamm (1712 m). V blízkosti je také Schwarzsee, kde máte možnost se okoupat.


Foto a zdroj: Tennischampion.cz